41 dzieci z terenu Gminy Przeworsk wzięło udział 31 lipca w wycieczce „Zabytki Przeworska” w ramach akcji Gminnego Ośrodka Kultury w Przeworsku – „Wakacje z GOK”. Dzieci rozpoczęły wycieczkę od zwiedzania Urzędu Gminy, miały okazję zobaczyć gabinet Wójta, a odważniejsi zrobić zdjęcie w fotelu Wójta.

Dzieci spacerkiem przez miasto zwiedziły klasztor oo. Bernardynów, Ratusz Miejski, Bazylikę pw. Ducha św. poznając tym samym historię miasta i regionu. Atrakcją było wyjście na wieżę ratuszową i podziwianie panoramy miasta. Po zwiedzaniu dzieci miały okazję na zabawę w Sali Zabaw „Bajlandia”.

Wycieczka zakończyła się zwiedzanie Muzeum – Zespołu Pałacowo-Parkowego Lubomirskich wraz z Muzeum Pożarnictwa i Powozownią.

Zapraszamy do udziału w kolejnych punktach programu „Wakacje z GOK” – w tym wycieczek „Twierdza Przemyśl” i „Przyroda Roztocza”.