5 grudnia 2017 r. w Sali Narad Urzędu Gminy odbyło się wręczenie nagród w konkursie „Świąteczna Bombka Bożonarodzeniowa” organizowanym przez Bibliotekę Publiczną Gminy Przeworsk z siedzibą w Urzejowicach i Gminny Ośrodek Kultury w Przeworsku, pod patronatem Wójta Gminy Przeworsk Daniela Krawca. W konkursie wzięło udział 96 prac uczniów z następujących miejscowości:

Gorliczyna, Grzęska, Mirocin, Studzian, Ujezna, Urzejowice.

Komisja w składzie: Przewodnicząca – Jadwiga Orzechowska (główny instruktor Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie), Członek – Marta Orzechowska-Haftek (Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej z siedzibą w Urzejowicach), Członek – Sabina Południak (Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Gminy Przeworsk) postanowiła przyznać nagrody 5 uczniom:

Szymonowi Motta (SP Urzejowice, kl. IV), opiekun: Marta Weselak

Marcie Rejman (SP Grzęska, kl. III), opiekun: Dorota Kuruc

Karolowi Słoninie (SP Grzęska, kl. II), opiekun: Dorota Kuruc

Korneli Solarz (SP Grzęska, kl. I), opiekun: Dorota Kuruc

Agacie Zamorskiej (SP Grzęska, kl. V), opiekun: Dorota Kuruc

oraz nagrodę przewodniczącej Komisji: Oliwii Zardzewiałej (SP Studzian, kl. VI). Ponadto Komisja wyróżniła prace 18 uczniów. Nagrody dla uczestników wręczył Wójt Gminy Przeworsk Daniel Krawiec. Pracami została ozdobiona choinka stojąca w głównym holu Urzędu Gminy.