Tradycje związane ze Świętami Wielkanocnymi rozpoczynają się już w Niedzielę Palmową. W celu ich pielęgnowania i popularyzacji pod patronatem Wójta Gminy Przeworsk Daniela Krawca, Gminny Ośrodek Kultury w Przeworsku wraz z Biblioteką Publiczną Gminy Przeworsk zorganizował „Przegląd Palm Wielkanocnych”.
Piękne, kolorowe palmy wielkanocne można podziwiać w siedzibie Urzędu Gminy Przeworsk. Tradycyjne palmy zostały wykonane z naturalnych materiałów bukszpanu, jałowca, gałązek bazi, kłokoczki, suszonych roślin oraz kolorowych  kwiatów z krepiny i bibuły. Nie zabrakło również palmy w barwach biało-czerwonych, która nawiązuje do świętowania 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Palmy będzie można zobaczyć również podczas Gminnego Święta Tradycji Wielkanocnych w Gorliczynie oraz wystawy na XIII Gminnej Parady Straży Grobowej  w Świętoniowej.
Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w kultywowanie tradycji. Rodzime zwyczaje są najważniejszym i najcenniejszym dobrem, jakie możemy przekazać przyszłym pokoleniom.