Wakacje w pełni, a za nami już pierwsza z wycieczek w ramach „Wakacji z GOK 2019”. 8 sierpnia grupa dzieci i młodzieży z Gminy Przeworsk pojechała na wycieczkę do Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej, gdzie obchodzone było jedno z najważniejszych świąt ekologicznych „Wielki Dzień Pszczół”. Zwiedzanie kolbuszowskiego skansenu rozpoczęliśmy od gry terenowej pośród chałup i budynków zabudowy wsi z przełomu XIX i XX wieku prezentujących kulturę Lasowiaków i Rzeszowiaków. Do mety prowadziło osiem punktów tematycznych związanych ze światem owadów zapylających. Po zakończonej grze, odbyło się spotkanie z pszczelarzami z mieleckiej pasieki „Maciejka”, podczas którego można było dowiedzieć się wiele ciekawych informacji o świecie pszczół, degustować miód i wykonać świece z węzy pszczelarskiej.
„Wakacje z GOK ” to inicjatywa, która jest już realizowana jest od kilku lat, więc i w tym roku nie mogło jej zabraknąć. Zapraszamy na kolejne wydarzenia w ramach tej akcji!