29 września przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, trudno więc o lepszy czas na inaugurację „Spotkania z Bajką” – imprezy, która od pięciu lat przybliża dzieciom z naszej gminy wiersze polskich poetów. W słoneczne jesienne przedpołudnie do dzieci z przedszkola i początkowych klas Szkoły Podstawowej w Urzejowicach zawitali przedstawiciele Gminy Przeworsk: Wójt Daniel Krawiec, Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Barbara Oleksiewicz, Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Przeworsk Marta Orzechowska-Haftek, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Łukasz Mróz oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Urzejowicach Dariusz Stącel. Maluchy zebrały się przed Domem Kultury w Urzejowicach by przy ciepłych promieniach jesiennego słońca wysłuchać utworów o zwierzętach. Każde dziecko miało maskę lub opaskę ze zwierzątkiem, a niektóre nawet całe przebrania zwierząt. Nie inaczej było z czytającymi bajki – czytali więc dzieciom wilk, lis, borsuk, biedronka i papuga.
Kapryśna jesienna pogoda zmusiła nas do dokończenia spotkania w sali Domu Kultury, gdzie maluchy odgadywały zagadki o zwierzętach i popisały się znajomością utworów Jana Brzechwy z cyklu „ZOO”. Nagrodą dla wszystkich były kolorowe książeczki przybliżające fascynujący świat zwierząt.