Maluchy z Mirocina i Rozborza to kolejna grupa uczniów, która wzięła udział w akcji „Spotkanie z Bajką”. 2 grudnia 2019 roku Wójt Gminy Przeworsk Daniel Krawiec, Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Barbara Oleksiewicz, , Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Przeworsk Marta Orzechowska-Haftek, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Łukasz Mróz oraz w Mirocinie Dyrektor Szkoły Krystyna Serwańska i bibliotekarka z biblioteki publicznej Beata Stęchły, a w Rozborzu Dyrektor Szkoły Paweł Krzyżanowski i bibliotekarka Marta Całka czytali dzieciom wiersze o zwierzętach. Maluchy z zainteresowaniem wysłuchały zabawnych utworów polskich poetów, a następnie same mogły wykazać się znajomością wierszy Jana Brzechwy z cyklu ZOO. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał kolorową książeczkę, pełną zdjęć i informacji o zwierzętach.

Marta Orzechowska-Haftek