Turniej o Puchar Wójta Gminy Przeworsk w Piłce Nożnej to cykliczna impreza składająca się na Gminne Święto Sportu. W tym roku rywalizacje sportowe dla Małych i Dużych odbyły się na stadionie w Studzianie w dniu 2 lipca. Turniej otworzył Wójt Gminy Przeworsk – Daniel Krawiec, który podkreślił znaczenie sportu zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży i życzył zawodnikom satysfakcji i dobrej rywalizacji w duchu fair play. Głos zabrali również zaproszeni goście: Lucjan Kuźniar – Marszałek Województwa Podkarpackiego i w imieniu Poseł na Sejm RP Anny Schmidt-Rodziewicz – asystent Mirosław Hajnosz.

W meczach półfinałowych Turnieju zmierzyły się zespoły LKS „Błękitni Grzęska” z LKS „Sokół Studzian” (3:1) oraz LKS „Piast Nowosielce” z LKS „Husaria Chałupki” (2:3).
W meczu gwiazd – oldboi Gminy Przeworsk i Gospodarzy ze Studziana padł remis 0:0.

W przerwach między meczami zorganizowane zostały rywalizacje sportowe. Jako pierwsze odbyło się przeciąganie liny pomiędzy Drużyną Sołtysów i Kołem Gospodyń Wiejskich ze Studziana, w którym zwycięzcami okazały się Panie. Dzieci i młodzież wzięli licznie udział w specjalnie przygotowanych dla nich rywalizacjach z nagrodami: wyścigach na skoczkach, biegu w workach, kręcenie hula-hop i strzelaniu rzutów karnych.
Na najwyższym podium stanęli zawodnicy „Błękitni Grzęska”, którzy pokonali w meczu finałowym LKS „Husaria Chałupki”, dopiero w 9 kolejce rzutów karnych 5:4. W finale w szczególny sposób swój udział na boisku zaznaczyli zawodnicy: Kamil Rzemyk zawodnik z Chałupek – nagrodzony jako najlepszy strzelec Turnieju i Kamil Niemiec z Grzęski, jako najlepszy Bramkarz.
Puchary, pamiątkowe dyplomy oraz bony dla najlepszych drużyn wręczyła Zastępca Wójta Gminy Przeworsk – Agnieszka Bukowa-Jedynak i Przewodniczący Rady Gminy – Andrzej Ruchała. Nagrody dla dzieci wręczał Wojciech Kiszka.
Pragniemy podziękować sponsorowi Gminnego Święta Sportu – hurtowni MaawSport w Przeworsku za ufundowanie piłek dla dzieci.

Dziękujemy zawodnikom za dobrą zabawę i dostarczenie emocji, a widzom za kibicowanie.