W niedzielę 20 sierpnia 2017 r. w Mirocinie odbyły się Dożynki Gminne. Od południa starostowie Dożynek – Maria Pruchnicka i Mieczysław Jedynak wraz z Wójtem Gminy Przeworsk – Danielem Krawcem zapraszali mieszkańców, jeżdżąc tradycyjną bryczką po wiosce. Dożynki rozpoczął uroczysty korowód dożynkowy z 15 wieńcami, który wyruszył od Remizy OSP do kościoła pw. św. Judy Tadeusza w Mirocinie, gdzie odprawiona została uroczysta Msza św. w intencji Rolników z ternu Gminy Przeworsk. Korowód i oprawę Mszy św. uświetniła orkiestra dęta z Świętoniowej oraz Oddział Chorągwi hetmana Chodkiewicza z Zarzecza.

Dalsza część uroczystości dożynkowych odbywała się na stadionie LKS Mirocin. Starostowie Dożynek – Maria Pruchnicka i Mieczysław Jedynak przekazali na ręce Wójta Gminy Przeworsk – Daniela Krawca chleb dożynkowy, który został podzielony i z wyrazem szacunku przekazany mieszkańcom i zaproszonym gościom. Gospodarz Gminy podziękował Rolnikom za ich ciężką pracę i trud włożony w uprawianie ziemi.

Po tradycyjnym obrzędzie dożynkowym i zabraniu głosu przez zaproszonych gości odbył się „obrzęd weselny”  w wykonaniu amatorskiej grupy teatralnej z Mirocina. W dalszym programie artystycznym wystąpili: Samodzielnego Oddziału Chorągwi hetmana Jana Karola  Chodkiewicza Ziemi Jarosławskiej, Zespół Szkół w Mirocinie, Zespół Młodzieżowy Taneczny „Krąg” w Gorliczynie, Szkoła Tańca Towarzyskiego „System Dance” z Przeworska oraz Zespoły Śpiewacze z terenu Gminy Przeworsk: „Cantus” z Gorliczyny, „Grzęszczanie” z Grzęski i „Studzieńczanki” ze Studziana. Wieczór uatrakcyjnił występ kapeli „Lwowska Fala”, przy której bawiono się i tańczono. Gwiazda wieczoru – Zespół Lancer dostarczył wszystkim niezapomnianych emocji. Zabawa taneczna odbyła się przy muzyce zespołu Silence.

W programie nie zabrakło konkurencji dożynkowych: ubijania piany, rzut gumiakiem do celu, rozpoznawanie ziaren oraz wyścigu małżeństw na taczkach. Jedną z ciekawszych konkurencji było dojenie krowy Meli.

Na dożynkach prezentowane były stoiska promocyjne KRUS Przeworsk, ZUS Przeworsk, Oddziału Doradztwa Rolniczego, Związku Pszczelarstwa w Przeworsku, ARiMR w Przeworsku, Brygady Podkarpackiej Wojsk Ochrony Terytorialnej oraz maszyny rolnicze firmy Wialan.

Podczas dożynek odbył się również Przegląd potraw regionalnych Kół Gospodyń Wiejskich „o Złoty Garniec”. Każdy mógł spróbować domowych wypieków, regionalnych potraw. Wszystkie koła zostały wyróżnione przez Komisję Przeglądu, a przechodni Złoty Garniec został wręczony przez Wójta przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich w Urzejowicach. Tym samym zostało ogłoszone, że przyszłoroczne Dożynki Gminne odbędą się w tej miejscowości.

Organizatorzy pragną bardzo serdecznie podziękować wszystkim podmiotom i sponsorom, które włączyły w organizację dożynek.