Kolejne spotkanie dzieci z „Bajką” i „Panią Jesień” odbyło się w poniedziałek 9 października 2017 r., w filii Biblioteki Publicznej Gminy Przeworsk – w Studzianie. Wzięło w nim udział blisko 50 dzieci w wieku przedszkolnym oraz z klas I-III szkoły podstawowej.

Bajki polskich autorów, których tematyką była ta pora roku, czytane były przez Wójta Gminy Przeworsk – Daniela Krawca, Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Przeworsk z siedzibą w Urzejowicach – Martę Orzechowską-Haftek, Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przeworsku – Barbarę Oleksiewicz, Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Przeworsku – Łukasza Mroza, panią nauczycielkę z Szkoły Podstawowej w Studzianie – Urszulę Gorzkiewicz i panią starszą bibliotekarz ze Studziana – Emilię Pieniążek.
W trakcie konkursów dzieci miały za zadanie rozpoznać z zawiązanymi oczami dary jesieni – różne owoce i warzywa oraz odpowiedzieć na zagadki dotyczące tej pory roku. Każdy najmłodszy uczestnik otrzymał na zakończenie pamiątkowe upominki.