W poniedziałek 2 października 2017 r., w Gminnej Bibliotece Publicznej w Urzejowicach odbyło się pierwsze „Spotkanie z Bajką” w ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.
Specjaliści podkreślają, że poprzez głośne czytanie dzieciom rozwijamy ich wyobraźnie, wrażliwość i rozwój emocjonalny. Czytanie na głos pomaga w skupieniu, rozbudowuje słownictwo oraz wzmacnia więzi rodzinne.
Inicjatywa „Spotkań z Bajką” w Gminie Przeworsk powstała 2 lata temu. W tym roku motywem przewodnim wierszy czytanych dzieciom była Jesień, za którą przebrana była pani dyrektor Marta Orzechowska-Haftek. W Bibliotece w Urzejowicach, blisko 70 dzieci z klas I-III szkoły podstawowej wysłuchało bajek czytanych przez: Wójta Gminy Przeworsk – Daniela Krawca, Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Przeworsk z siedzibą w Urzejowicach – Martę Orzechowską-Haftek, Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przeworsku – Barbarę Oleksiewicz, Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Przeworsku – Łukasza Mroza oraz panią nauczycielkę z Zespołu Szkół w Urzejowicach – Magdalenę Furman.
Dzieci w skupieniu wysłuchały czytania wierszy, a następnie wzięły udział w konkursach dotyczących pory roku – jesieni. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały drobne upominki, które na pewno będą im przypominały o częstym odwiedzaniu biblioteki i czytaniu książek.