Kolejne „Spotkania z Bajką” odbyły się w Mirocinie, Rozborzu i Ujeznej w dniu 6 listopada 2017 r.

Cały cykl zakończyło czytanie wierszy o jesieni w Nowosielcach w dniu 13 listopada br.

Dzieci wysłuchały m.in. takich wierszy jak: „Stary zegar od pradziada” Marii Konopnickiej, „Wrzesień” Grzegorza Karasiewicza, „Październik” Apolinarego Nosalskiego, „Listopad” Jana Brzechwy, czy „Odlot Szpaków” Stanisława Pagaczewskiego.

Wiersze prezentowane były przez Wójta Gminy Przeworsk – Daniela Krawca, Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Przeworsk z siedzibą w Urzejowicach – Martę Orzechowską-Haftek, Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przeworsku – Barbarę Oleksiewicz, Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Przeworsku – Łukasza Mroza, Dyrektorów Szkół w: Mirocinie – Krystynę Serwańską, w Rozborzu – Zofię Zawadzką i Nowosielcach – Elżbietę Sowę, a także starszą bibliotekarz w Mirocinie – Beatę Stęchły, starszą bibliotekarz w Ujeznej – Annę Powroźnik, nauczyciel szkoły w Ujeznej – Bogusławę Kowalską, nauczyciel szkoły w Roborzu – Ewelinę Grygar i wychowawcę przedszkola w Nowosielcach – Elżbietę Maternowską.

Tradycyjnie wójt wręczył dzieciom upominki, a dla biorących udział w konkursach specjalne nagrody.