Nadszedł luty, a wraz z nim długo wyczekiwane ferie zimowe. Biblioteka Publiczna Gminy Przeworsk wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Przeworsku przygotowała dla dzieci pozostających w czasie ferii w miejscu zamieszkania ciekawą ofertę.
Zajęcia odbywały się we wszystkich filiach Biblioteki, a w programie znalazły się m. in.: zajęcia plastyczne, zabawy ruchowe oraz gry planszowe.
Tematem przewodnim spotkań była Polska, jej historia, tradycje i legendy. Uczestnicy układali puzzle z mapą Polski, słuchali polskich legend i podań oraz grali w grę planszową „Poznaj Polskę” sprawdzającą wiedzę na temat naszej ojczyzny.
Dużą atrakcją dla dzieci była wizyta w kinie w Przeworsku na projekcji filmu „Tedi i mapa skarbów”. Historia wyjątkowej przyjaźni, ich emocjonujące przygody w poszukiwaniu zaginionych skarbów trzymały w napięciu oglądających, dostarczając małym widzom wrażeń co niemiara.
Ferie zakończyliśmy świętowaniem „Tłustego czwartku” w Mirocinie i Grzęsce, gdzie pod fachowym okiem pań z Kół Gospodyń Wiejskich powstały pyszne pączki, faworki i oponki.

Dziękujemy dzieciom za uczestnictwo w feriach z Biblioteką i GOK-iem i już odliczamy dni do wakacji.