14 kwietnia 2018 r. w Wiejskim Domu Kultury w Gorliczynie odbyło się „Gminne Święto Tradycji Wielkanocnych”. Organizatorem tegorocznego spotkania był Wójt Gminy Przeworsk Daniel Krawiec, Gminny Ośrodek Kultury w Przeworsku oraz Koło Gospodyń Wiejskich Gorliczyna II.

Uroczystość rozpoczęła część artystyczna, w której dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Przeworsku oraz Gimnazjum im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Gorliczynie przedstawiły wielkanocne zwyczaje i tradycje. Spotkanie uświetnił również występ Zespołu Młodzieżowego „Taneczny Krąg” oraz Zespołu Śpiewaczego „Cantus” w Gorliczynie.

Wszystkich zebranych uroczyście powitał Wójt Gminy Daniel Krawiec, a ksiądz proboszcz Andrzej Kołodziej dokonał obrzędu poświęcenia pokarmów przed wspólnym tradycyjnym wielkanocnym posiłkiem.

Po zakończeniu części oficjalnej w prawdziwie świątecznej atmosferze wymieniano słowa serdeczności oraz spożywano świąteczne przysmaki. W trakcie uroczystości odbyło się również podsumowanie „Przeglądu Palm Wielkanocnych”. Spotkanie zakończyło się wspólnym biesiadowaniem.