27 maja w Świętoniowej odbył się III Gminny Piknik Rodzinny pod hasłem „SZCZĘŚLIWA RODZINA – SZCZĘŚLIWE DZIECKO”, którego organizatorami byli: Wójt Gminy Przeworsk Daniel Krawiec, Gminny Ośrodek Kultury w Przeworsku, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Świętoniowej oraz Szkoła Podstawowa w Świętoniowej. Uroczystego otwarcia pikniku dokonała Zastępca Wójta Gminy Przeworsk Agnieszka Bukowa – Jedynak życząc wszystkim dobrej zabawy.

Po oficjalnym otwarciu uczniowie Szkoły Podstawowej w Świętoniowej zaprezentowali część artystyczną.  Następnie zaprezentowali się tancerze Szkoły Tańca Towarzyskiego „System Dance” w Przeworsku  grupa z Grzęski oraz grupa tańca ludowego z Urzejowic, która na scenie miała swój debiut.

Piknik uświetnił również pokaz tańca Stowarzyszenia Krzewienia Kultury Tanecznej w Hyżnem „Signum Dance”.

Tradycyjnym punktem pikniku była akcja „Super Tata”, podczas której zaprezentowali się żołnierze z 34 Batalionu Lekkiej Piechoty Batalionu Obrony Terytorialnej Wojsk Obrony Terytorialnej w Jarosławiu, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku, Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Przemyślu, Inspekcji Transportu Drogowego w Rzeszowie, strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku oraz strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Świętoniowej. Na imprezie nie zabrakło również konkurencji sportowych, w których najmłodsi wraz z rodzicami mogli spróbować swoich sił.  Na stadionie rozegrany został V Turniej Piłki Nożnej im. ks. Franciszka Wosia, w którym zwycięstwo odniosła drużyna „Brzeg” Białobrzeg. Następnie Klub Karate TEITAI DOJO zaprezentował sztuki walki.

Odbył się również pokaz lotniczy, który zaprezentowało Lotnicze  Stowarzyszenie Ziemi Łańcuckiej w Rogóżnie.

Tegoroczny piknik należy zaliczyć do udanych, o czym świadczyły uśmiechy, które malowały się na twarzach dzieci. To przede wszystkim zasługa organizatorów oraz wsparcie sponsorów.