Już po raz czwarty w Gminie Przeworsk odbył się Rajd Małych Rowerków. Organizatorem rajdu był Wójt Gminy Przeworsk Daniel Krawiec, Gminny Ośrodek Kultury w Przeworsku oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Przeworsku.
W słoneczne niedzielne popołudnie 29 lipca blisko 160 dzieci wraz z rodzicami stanęło na starcie rajdu w miejscowości Studzian. Młodzi kolarze mieli do pokonania dwie trasy krótszą o długości 3 km oraz dłuższą 5 km, które zabezpieczali: członkowie Przeworskiego Koła Turystyki Rowerowej „Via Carpatia”, strażacy OSP Gminy Przeworsk oraz funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku.
Na mecie zlokalizowanej na stadionie LKS Studzian wszystkich powitał Dyrektor Gminnego Ośrodku Kultury w Przeworsk Łukasz Mróz. Wójt Gminy Przeworsk Daniel Krawiec pogratulował uczestnikom rajdu oraz podkreślił, że organizowanie takich inicjatyw to najlepszy sposób na promowanie zdrowego stylu życia oraz aktywnego wypoczynku wśród całych rodzin.
Następnie mali rowerzyści otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy oraz atrakcyjne nagrody, które wręczali Wójt Gminy Przeworsk Daniel Krawiec, Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Ruchała, Radni Gminy Przeworsk Stanisław Pieniążek i Antoni Żyła, Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przeworsku Barbara Oleksiewicz, Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Sabina Południak, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Przeworsku podinsp. Robert Piątek oraz członkowie Przeworskiego Koła Turystyki Rowerowej „Via Carpatia” Jerzy Doluk i Paweł Scherer.
Główną atrakcją tegorocznego Rajdu Małych Rowerków był pokaz akrobacji rowerowych w wykonaniu pięciokrotnego rekordzisty Guinnessa Krystiana Herby. Młodzi kolarze mogli również poćwiczyć swoje umiejętności na torze przeszkód, przygotowanym przez asp. szt. Marcina Skoczylasa z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Organizatorzy przygotowali również wiele atrakcji i konkursów zręcznościowych dla dzieci m.in. wyścigi na skoczkach, bieg w workach, bieg z przeszkodami – bieg z jajkiem oraz w przeciąganie liny.
Na zakończenie na wszystkich czekał ciepły poczęstunek z grilla, soczki, drożdżówki oraz przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Studzianie pyszny kompot.
Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia tego przedsięwzięcia składamy wyrazy podziękowania.
Organizatorzy pragną podziękować Sponsorom rajdu:
• Prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej przy Gminie Przeworsk Spółka z o.o. – Andrzej Byrwa
• Radny Gminy Przeworsk – Stanisław Pieniążek
• Cukiernia u Eli w Przeworsku – Elżbieta Uchman
• Impresja – Robert Jaśkowiec
• Przedsiębiorstwo handlowo-usługowo-produkcyjne, Piekarnia Korona Janina i Mieczysław Słoma
• Sklep Plantator – Bartłomiej Chudy
• Sklep Socha w Przeworsku – Dariusz Socha
• Spółdzielnia Pracy w Studzianie
• Stacja Paliw BP w Studzianie – Bogumiła Bar
• Zakład Kamieniarski w Studzianie – Piotr Wojnar
• Wata cukrowa Mirocin – Maciej Szczęch.

Relacja TwojaTV: http://twojatv.info/aktualnosci,4602.html?fbclid=IwAR2sOh-P3ssGCyGD8kSn7zuhqMiseKfJtRpxMByaIcYmHbKzRVubrrcoNR0