Wójt Gminy Przeworsk Daniel Krawiec i Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Przeworsku Łukasz Mróz przekazali członkom Orkiestry Dętej Gminy Przeworsk z siedzibą w Świętoniowej 11 nowych instrumentów (2 szt. trąbek, 3 szt. saksofony tenorowe, 1 szt. saksofon altowy, 1 szt. klarnet, 1 szt. puzon, 1 szt. saksofon barytonowy, 1 szt. saksofon sopranowy, 1 szt. flet piccolo) i zestaw akcesoriów muzycznych (lirki, nutniki i pulpity). Zakup instrumentów został dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Infrastruktura domów kultury – projekt pn. „Rozwój edukacji kulturalnej poprzez zakup instrumentów muzycznych dla Orkiestry Dętej działającej przy GOK w Przeworsku” w kwocie 31 000,00 zł, całość projektu 39 500,00 zł.