18 grudnia br.,w Urzędzie Gminy Przeworsk zrobiło się wyjątkowo świątecznie. Uczestnicy Konkursu Recytatorskiego „Wiersze pod choinkę” zorganizowanego przez Bibliotekę Publiczną Gminy Przeworsk z siedzibą w Urzejowicach, Gminny Ośrodek Kultury w Przeworsku oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Świętoniowej wprowadzili wszystkich w magiczny pełen życzliwości i serdeczności nastrój.
Do konkursu przystąpiło 13 uczniów z 9 szkół z terenu naszej Gminy. Wszyscy pięknie prezentowali przygotowane wiersze o tematyce związanej ze Świętami Bożego Narodzenia, Nowym Rokiem oraz zimą. Deklamowane wiersze, piękna choinka, dekoracje oraz zimowy krajobraz za oknem pozwoliły poczuć magię zbliżających się Świąt.
Komisja konkursowa w składzie: przewodnicząca Katarzyna Rudnicka Kierownik Biblioteki Pedagogicznej Wojewódzkiej w Przemyślu filia w Przeworsku, członkowie: Andrzej Ruchała Przewodniczący Rady Gminy Przeworsk oraz Łukasz Mróz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Przeworsku oceniając dobór tekstu, jego pamięciowe opanowanie, sposób interpretacji recytowanego wiersza oraz ogólne wrażenie artystyczne nagrodziła 9 uczestników. A Wójt Gminy Przeworsk Daniel Krawiec wraz z Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Przeworsk Martą Orzechowską-Haftek wręczył wszystkim nagrody.

Oto nasi laureaci:

W kategorii uczniowie klasy 1-3 szkoły podstawowej:

I miejsce – Kornelia Ryznar,

II miejsce – Rozalia Mazur,

III miejsce – Izabela Zacios,

W kategorii uczniowie klasy 4-6 szkoły podstawowej:

I miejsce – Angelika Pieniążek,

II miejsce –Emilia Wywrót,

III miejsce – Marta Weselak,

W kategorii uczniowie klasy 7,8 szkoły podstawowej oraz 3 gimnazjum:

I miejsce – Katarzyna Balawender,

II miejsce –Aleksandra Dziamara,

III miejsce –Gabriela Machnica.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu!