Kolejnymi miejscowościami, w których kontynuację miała akcja „Spotkanie z bajką” były Studzian i Gorliczyna. 7 października w Wiejskim Domu Kultury w Studzianie i w Samorządowym Przedszkolu „Mali Odkrywcy” w Gorliczynie dzieci wysłuchały wierszy o zwierzętach w interpretacji Wójta Gminy Przeworsk Daniela Krawca, Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Barbary Oleksiewicz, Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Łukasza Mroza oraz w Studzianie bibliotekarki Biblioteki Publicznej Moniki Pieniążek i wychowawczyni klasy trzeciej Justyny Haloszki a w Gorliczynie Dyrektor Samorządowego Przedszkola „Mali Odkrywcy” Agaty Stącel i Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Przeworsk Marty Orzechowskiej-Haftek.
Maluchy słuchały wierszy z dużym zainteresowaniem i chętnie odgadywały nazwy zwierząt ukryte w rymowanych zagadkach. Wszystkie dzieci otrzymały kolorowe książeczki o zwierzątkach.