Początek zimy nierozerwalnie kojarzy się nam ze śniegiem, mrozem, Świętym Mikołajem i Świętami Bożego Narodzenia. Choć w tym roku za oknami mamy raczej wiosnę niż śnieżną zimę, uczestnicy czwartej edycji Konkursu recytatorskiego „Wiersze pod choinkę” organizowanego przez Bibliotekę Publiczną Gminy Przeworsk i Gminny Ośrodek Kultury w Przeworsku przybliżyli atmosferę zimowych, świątecznych dni.
Na Konkurs zgłosiło się 23 uczestników. Wszystkie dzieci świetnie opanowały deklamowane teksty, odpowiednio interpretowali utwory i wkładały w swoje występy całe serce. Komisja w składzie: Katarzyna Rudnicka – przewodnicząca, Andrzej Ruchała – członek i Łukasz Mróz – członek, długo debatowała, żeby wyłonić zwycięzców, bo nie było to łatwe zadanie. Podsumowując Konkurs, Andrzej Ruchała zwrócił uwagę na wysoki poziom uczestników oraz podziękował nauczycielom
i rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci do występów. Nagrody i upominki wręczył Wójt Gminy Przeworsk Daniel Krawiec, dziękując wszystkim za zaangażowanie i czas poświęcony na przygotowania do Konkursu, życząc przy okazji uczestnikom i ich rodzinom zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.

Oto nasi laureaci:

Dzieci z klas 1 – 3