Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Urzejowicach, świętowały Jubileusz 110-lecia działalności podczas Gminnego Wieczoru Kolęd, który odbył się 18 stycznia 2020 r.
Na uroczyste spotkanie przybyli przedstawiciele duchowieństwa, władz samorządowych, organizacji i stowarzyszeń działających na terenie gminy oraz panie reprezentujące Koła Gospodyń Wiejskich. Ten wyjątkowy Jubileusz stał się okazją do podsumowania dotychczasowej działalności, którą przedstawiła Przewodnicząca Elżbieta Gonciarz. Zaproszeni goście nie szczędzili serdecznych słów, gratulacji i podziękowań w kierunku członkiń koła. Swój podziw za wytrwałość w pielęgnowaniu tradycji i kultury ludowej wyraził Wójt Gminy Przeworsk Daniel Krawiec wraz z Dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Przeworsku Łukaszem Mrozem. Z gratulacjami i życzeniami dla gospodyń przybyła członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Anna Huk.
Do życzeń dołączyło się do także Stowarzyszenie „Urzejowice”, którego Prezes Jadwiga Orzechowska skierowała do jubilatek list gratulacyjny, który odczytała Halina Zając. Wyjątkowe spotkanie uświetnili występem Bożonarodzeniowym uczniowie Szkoły Podstawowej w Urzejowicach. Po pięknym programie artystycznym nastąpił uroczysty moment wspólnej modlitwy, którą poprowadził ksiądz Proboszcz Parafii p.w. Św. Mikołaja Biskupa w Urzejowicach Antonii Łyko, był opłatek i życzenia. Na wszystkich czekały również tradycyjne, świąteczne potrawy przygotowane przez miejscowe gospodynie.
Nie zabrakło również kolędowania, delegacje z poszczególnych Kół zaprezentowały najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Wspólne śpiewanie kolę nadało spotkaniu wyjątkowy, świąteczny nastrój. Serdecznie gratulujemy wspaniałego Jubileuszu i życzymy kolejnych udanych i owocnych lat działalności.