Zapraszamy na rekonstrukcję historyczną

Już w najbliższą sobotę, 10 października w Parku w Urzejowicach odbędzie się rekonstrukcja historyczna „Zaślubiny Polski z morzem i Bitwy Warszawskiej”.
Rekonstrukcja będzie elementem głównych Gminnych Obchodów 100. Rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz 81. Rocznicy budowy pomnika Hallerczyka w Urzejowicach.
Dotyczyć będzie historii związanej z Armią Polską we Francji – Błękitną Armią gen. Hallera w odniesieniu do pomnika Hallerczyka, który znajduje się w Urzejowicach. Zostanie przeprowadzona inscenizacja zaślubin Polski z morzem, która miała miejsce 20 lutego 1920r. w Pucku.
Rekonstrukcja historyczna „Zaślubiny Polski z morzem i Bitwy Warszawskiej” realizowana jest przez Gminny Ośrodek Kultury w Przeworsku we współpracy z Biblioteką Publiczną Gminy Przeworsk z siedzibą w Urzejowicach oraz Przeworskim Szczepem Związku Harcerzy Rzeczypospolitej w ramach zadania „Szlakiem pamiątek I wojny światowej i Błękitnej Armii”.
Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022
w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.