Tak prezentują się przeworskie stroje ludowe. Zostały one uszyte po konsultacji z etnografem, według projektu nawiązującego do tradycji regionu i lokalnego folkloru.
Odświętne koszule zdobione delikatnym ażurowym haftem na kołnierzu i rękawach, charakterystyczne spódnice, zapaski z wstawkami z koronki, efektowne gorsety – udekorowane kolorowym wyszyciem, przy użyciu specjalnej pasmanterii, a także dopełniające stylizację barwne korale i buty.
Te wspaniałe kreacje będą służyć Naszym Zespołom Śpiewaczym: „Grzęszczanie” z Grzęsko oraz „Studzianczanki” ze Studziana, a pierwszy raz będzie można je podziwiać podczas II Przeglądu Folklorystycznego „Cecyliada”.
Stroje zakupione zostały w ramach realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Przeworsku zadania „Na Stroje – zakup przeworskich strojów ludowych”. Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultur y EtnoPolska2021.