Niedziela pełna wrażeń, dobrej zabawy i uśmiechu
Tak można podsumować Gminny Dzień Dziecka  połączony z Jubileuszem 5 – lecia działalności Gminnego Ośrodka Kultury w Przeworsku , który odbył się w niedzielne popołudnie na stadionie sportowym w Studzianie.
 Jubileusz 5-lecia działalności to nie tylko powód do dumy, ale również okazja, by podziękować wszystkim, którzy razem z nami tworzą kulturę.
 Dokładnie 5 lat temu, 1 czerwca z inicjatywy Wójta Gminy Przeworsk Daniela Krawca, na mocy uchwały Rady Gminy rozpoczął swoją działalność Gminny Ośrodek Kultury
w Przeworsku.
 Wydarzenie stało się doskonałą okazją do przedstawienia wszystkim zgromadzonym grup artystycznych, które przedstawiła Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Justyna Solarz. Po krótkiej prezentacji Dyrektor podziękowała wszystkim za dotychczasową współpracę i wspieranie Ośrodka w jego działaniach na rzecz kultury.
 Szczególne słowa podziękowania skierowane zostały do Wójta Gminy Przeworsk Daniela Krawca, Urzędu Gminy, a także Rady Gminy, szkół, sołectw i Kół Gospodyń Wiejskich, gminnych oddziałów OSP, bez których zaangażowania działalność GOK byłaby utrudniona. Dyrektor podziękowała również pracownikom, instruktorom oraz Zespołom działającym pod opieką GOK.
 W dalszej części głos zabrał Gospodarz Gminy Daniel Krawiec, który wyraził swoje uznanie dla pracy i roli kulturotwórczej Ośrodka oraz wręczył na ręce Dyrektor i pracowników okolicznościowe podziękowanie.
 Po części oficjalnej jako pierwsze zaprezentowały się taneczne grupy dziecięce. Zarówno układ choreograficzny Zespołu Mażoretek z Grzęski pod opieką instruktor Dagmary Wytrykus cieszył się równie wielkimi brawami co wiązanka tańców lasowiackich w wykonaniu dzieci z Zespołu Ludowego w Urzejowicach pod okiem instruktor Bożeny Siwieckiej.
 Swój program przedstawili również uczniowie Szkoły Podstawowej w Studzianie. Bogaty występ artystyczny powstał dzięki zaangażowaniu wychowawców: Agaty Ostrzywilk-Homik, Marioli Marek, Moniki Balawender, Urszuli Gorzkiewicz, Justyny Haloszki oraz Pana Tadeusza Kałamarza.
 Mogliśmy również wysłuchać koncertu w wykonaniu Zespołu Wokalno-Instrumentalnego „Bella Voce” ze Studziana, którego instruktorem muzycznym jest Tadeusz Kałamarz.
 Wszystkie występy wzbudziły duże emocje i uznanie publiczności.
Występy artystyczne to tylko część atrakcji przygotowanych na ten dzień.
 Na najmłodszych czekała masa atrakcji, od dmuchańców, zjeżdżalni, poprzez gry i zabawy ruchowe.
Nie zabrakło malowania twarzy, gigantycznych baniek mydlanych oraz słodkiego stoiska przygotowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich w Studzianie. Nad dobrą zabawą maluchów czuwała grupa animatorów, która dostarczyła najmłodszym wielu wrażeń.
 Dopełnieniem tego pełnego emocji dnia był niezapomniany spektakl, w którym głównym bohaterem jest ogień w wykonaniu grupy „Fire Charmers”
Niepowtarzalna atmosfera, wspaniała zabawa oraz wspólnie spędzony czas sprawiły, że ten wyjątkowy dzień był pełen radości i uśmiechu. Zobaczcie sami!