Jubileusz 20-lecia swojej działalności świętował w dniu 25 września Zespół Śpiewaczy „Cantus” z Gorliczyny. Uroczystość rozpoczęła msza św. w kościele pw. św. bpa Józefa Sebastiana Pelczara w Przeworsku-Gorliczynie, której przewodniczył proboszcz parafii ks. Andrzej Kołodziej. Następnie w Wiejskim Domu Kultury w Gorliczynie odbyła się część oficjalna, podczas której Zespół zaprezentował kilka utworów, a krótką historię działalności przybliżyła pani Maria Lis. Warto wspomnieć, że Zespół w ciągu tych dwudziestu lat brał udział w wielu przeglądach, festiwalach, spotkaniach otrzymując liczne nagrody i wyróżnienia.
Serdeczne gratulacje Jubilatom i Jubilatkom – wszystkim obecnym i byłym Członkom Zespołu złożyli: Wójt Gminy Przeworsk Daniel Krawiec oraz Zastępca Wójta -Teresa Wielgos życząc jednocześnie dobrego zdrowia, wszelkiej pomyślności, wytrwałości w krzewieniu kultury, ciągłego poszukiwania oraz doskonalenia swojego kunsztu.
Jubileuszowe spotkanie zakończyła degustacja okolicznościowego tortu oraz wspólne śpiewanie.