Około 250 uczestników wzięło udział w X edycji Biegu Tropem Wilczym w Gminie Przeworsk. Bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych odbył się przy pięknej pogodzie, a udział w nim brali biegacze w różnym wieku od dzieci do seniorów i całe rodziny. Rozpoczęcie wydarzenia miało miejsce przed budynkiem Wiejskiego Domu Kultury w Grzęsce, gdzie znajduje się tablica upamiętniająca ks. dziek. Antoniego Olejarkę i kpt. Stanisława Olejarkę. Wszystkich biegaczy, kibiców i rodziny powitali organizatorzy Biegu Wójt Gminy Przeworsk Daniel Krawiec oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Przeworsku Justyna Solarz, po czym odśpiewany został Mazurek Dąbrowskiego. Przed startem biegacze mogli podziwiać Ekspozycję militariów oraz umundurowania Wojska Polskiego z kolekcji Mariusza Czyrnego, Zbigniewa Kiszki, Lesława Jandy.
Imprezę rozpoczął bieg główny na dystansie 9 km, który wystartował spod Wiejskiego Domu Kultury w Grzęsce, gdzie znajduje się pamiątkowa tablica poświęcona ks. dziek. Antoniemu Olejarce i kpt. Stanisławowi Olejarce. Kilkanaście minut po godzinie 12:00 rozległ się dźwięk strzału, dający sygnał startu dla zawodników.
Trasa biegła z Grzęski przez Studzian obok rodzinnego domu Tadeusza i Edwarda Cieślów, natomiast meta zlokalizowana była na Przeworskim Rynku.
Drugi odcinek trasy o dystansie 1963 metry wiódł wokół Przeworskiego Ratusza trasa ma wymiar symboliczny – rok śmierci ostatniego żołnierza wyklętego-Józefa Franciszka pseudonim „Lalek”. Trzecia trasa 450 m dla najmłodszych uczestników przebiegała po rynku Przeworskim.
Jak widać na zdjęciach na linii startu ustawiły się całe rodziny. Dla niektórych dzieciaków były to z pewnością pierwsze medale w życiu. Mamy nadzieję, że tym sposobem zachęcimy Was do uprawiania sportu, ponieważ sport przynosi w naszym życiu wiele wartości takich jak cierpliwość, pokora czy szacunek.
Tego dnia najważniejsza była pamięć o Żołnierzach Wyklętych i fajnie, że można to wszystko ze sobą połączyć.
Lokalnym organizatorem był Wójt Gminy Przeworsk, Gminny Ośrodek Kultury, Partnerem był Burmistrz Miasta Przeworska, Biblioteka Publiczna Gminy Przeworsk, Harcerskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe ZHR oraz OSP z terenu Gminy Przeworsk. Sponsorzy Biegu: RStechnology Adam Rachfał, Instal-Inox, Bamal Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe i Usług Wielobranżowych.
Dziękujemy za obecność i doping naszych biegaczy mieszkańcom Gminy Przeworsk oraz Miasta Przeworska dziękujemy za obecność Krewnych Braci Olejarków.
Tego dnia najważniejsza była pamięć o Żołnierzach Wyklętych i fajnie, że można to wszystko ze sobą połączyć. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkową koszulkę oraz medal. Dodatkowo organizatorzy nagrodzili osoby, które zdobyły trzy pierwsze miejsca w każdej z kategorii.
Oficjalne wyniki Biegu
Dystans 9km – Kobiety:
I miejsce – ZAJĄC Katarzyna
– II miejsce –SAS Gabriela
– III miejsce –OWSIAK Justyna
Dystans 9 km – Mężczyźni:
–  I miejsce – HASIAK Maciej
–  II miejsce – TELEGA Bartłomiej
–  III miejsce – LENAR Piotr
Dystans 1963 m – Kobiety:
– I miejsce – KIEŁB Patrycja
– II miejsce –LORENC Dominika
– III miejsce – ŁOPUCH Agnieszka
III miejsce – ŻYGADŁO Marcelina
Dystans 1963 m – Mężczyźni:
– I miejsce – HAŁOŃ KAMIL
– II miejsce – SAWIŃSKI Henryk
– III miejsce – LENAR Grzegorz
Dystans 450 m dzieci :
– I miejsce – WOJTAS Nadia
– II miejsce –HAŁOŃ Antoni
– III miejsce –BARTŁOMOWICZ Dawid
Najmłodszy zawodnik: Różańska Helena
Najstarszy zawodnik: Hrymak Stanisław
Tegoroczna edycja jest szczególna, ponieważ odbywa się w 80. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego a jej bohaterami są powstańcy: Ewa Stolarska, ps. Ewa-Wir, Bolesław Kontrym, ps. Żmudzin, Jerzy Miatkowski, ps. Zawada oraz Jan Rodowicz, ps. Anoda, którzy po wojnie kontynuowali walkę w antykomunistycznym podziemiu.
Dziękujemy wszystkim za udział w wydarzeniu i zapraszamy za rok!