Wydarzenie jakim jest Orszak Trzech Króli stał się już tradycją w całej Polsce. Do idei Orszaku po raz pierwszy w tym roku dołączyła również Gmina Przeworsk. Organizatorem Orszaku był Wójt Gminy Przeworsk oraz Gminny Ośrodek Kultury w Przeworsku we współpracy z Parafią w Rozborzu, Szkołami Podstawowymi z Chałupek, Mirocina, Rozborza i Ujeznej oraz lokalną społecznością. Tegoroczne hasło Orszaku Trzech Króli brzmiało „Bóg jest dla wszystkich”, a patronat honorowy nad wydarzeniem objął J.E. ks. abp Adam Szal – Metropolita Przemyski.

Kolorowe Orszaki symbolizujące trzy kontynenty Europę, Azję i Afrykę wyruszyły z trzech  różnych kierunków, by spotkać się przy żywej szopce na placu kościoła pw. Matki Bożej Fatimskiej w Rozborzu. Jako pierwszy wyruszył Orszak z Mirocina wraz z jadącym konno królem Baltazarem, w którego rolę wcielił się Pan Marek Ruchała. Na jego czele obok Maryi z Józefem podążali członkowie Grupy Teatralno-Kolędniczej z Mirocina w strojach jasełkowych. Następnie w asyście Gminnej Orkiestry Dętej z siedzibą w Świętoniowej oraz Oddziału Turków z Rozborza wyruszył Orszak z Chałupek, prowadzony przez króla Kacpra – Pana Zdzisława Pawlaka. A za nim prowadzony przez gwiazdora Orszak z Ujeznej z Królem Melchiorem – Panem Janem Wilkiem wraz z  Grupą Kolędniczą z Ujeznej.

Wraz z Baltazarem, Kacprem i Melchiorem w barwnych orszakach wędrowali Aniołowie, w których rolę wcieliły się dzieci z Szkoły Podstawowej z Mirocina, królowie, którymi byli uczniowie z Szkoły Podstawowej z Rozborza, pastuszkowie z Szkoły Podstawowej z Ujeznej oraz dwórki i rycerze z Szkoły Podstawowej z Chałupek. Swoją obecnością nasz Orszak Trzech Króli uświetniły również Koła Gospodyń Wiejskich oraz Ochotnicze Straże Pożarne. Dołączyli do nas również mieszkańcy całej gminy, a także mieszkańcy Przeworska i innych okolicznych miejscowości.

Po dotarciu do szopki betlejemskiej królowie oddali pokłon małemu Zbawicielowi i złożyli swoje dary. Wszystkich przybyłych przywitał w imieniu Wójta Gminy Przeworsk  Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Łukasz Mróz. Okolicznościowe przemówienie wygłosił Wójt Gminy Przeworsk Daniel Krawiec. Ks. proboszcz Jan Gołąb oczytał list, który skierował do uczestników ks. abp. Adam Szal. Następnie Grupa Teatralno-Kolędnicza z Mirocina przedstawiła Jasełka. Było też wspólne kolędowanie. A królowie rozdawali dzieciom cukierki. Następnie odprawiona została Msza św. pod przewodnictwem ks. dziekana prałata Zenona Ruchlewicza w asyście ks. proboszcza Jana Gołębia, ks. proboszcza z Ujeznej Kazimierza Jaremy. Mszę uświetnił Chór Veritas z Nowosielec, schola parafialna oraz Gminna Orkiestra Dęta z siedzibą w Świętoniowej. Po Mszy Św. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na orszakowy strój. Komisja miała spore wyzwanie, gdyż w barwnych korowodach przybyli aniołowie, diabły, królowie, rycerze, dwórki i pastuszkowie. W stroje przebrały się nie tylko dzieci, ale i osoby dorosłe.

Harcerze 1 Przeworskiej Drużyny Harcerzy i 4 Rozborskiej Drużyny Harcerzy Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej przywieźli Światełko Betlejemskie od którego rozpalono ognisko przy którym odbyło się wspólne kolędowanie z Grupami Kolędniczymi z Mirocina i Ujeznej oraz scholą  parafialną z Rozborza. Podczas Orszaku harcerze kwestowali na rzecz Biblioteki Polskiej w Żytomierzu na Ukrainie.

W naszych ulicznych jasełkach uczestniczyło około 500 osób.  Na wszystkich uczestników Orszaku czekała herbata oraz gorący poczęstunek – grochówka wojskowa przygotowana przez żołnierzy z 14 Dywizjonu Artylerii Samobieżnej im. gen. Bryg. Wacława Wieczorkowicza w Jarosławiu.