Tradycją w naszej gminie stało się już wspólne kolędowanie dlatego wzorem lat ubiegłych po raz kolejny odbył się Gminny Wieczór Kolęd. W tym roku zaszczyt zorganizowania Wieczoru Kolęd przypadł Kołu Gospodyń Wiejskich z Grzęski, które obchodziło również Jubileusz 20-lecia działalności.
Na uroczyste spotkanie przybyli przedstawiciele duchowieństwa, parlamentu, władz powiatowych i gminnych, dyrektorów i kierowników instytucji z terenu województwa. służb mundurowych, organizacji i stowarzyszeń działających na terenie gminy oraz panie reprezentujące Koła Gospodyń Wiejskich.
Wszystkich zgromadzonych przywitał Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Przeworsku Łukasz Mróz, a historię koła przybliżyła Przewodnicząca Stanisława Mucha.
Jubileusz stał się okazją do podsumowania dotychczasowej działalności oraz złożenia gratulacji i wyrazów uznania za trud włożony w krzewienie rodzimej kultury.
Swój podziw za wytrwałość w pielęgnowaniu tradycji oraz podziękowanie za współpracę wyraził Gospodarz Gminy Wójt Daniel Krawiec wraz z Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Sabiną Południak oraz Dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury Łukaszem Mrozem.
Z gratulacjami i życzeniami dla gospodyń przybyła Poseł na Sejm RP Anna Szmidt-Rodziewicz. Do jubilatek list gratulacyjny skierował również Starosta Przeworski Bogusław Urban, który odczytał Wicestarosta Przeworski Jerzy Mazur.
Do gratulacji dołączyli się także: Dyrektor Muzeum w Przeworsku Katarzyna Ignas, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Przeworsk Stanisław Machniak, Prezes OSP w Grzęsce Stanisław Lasek wraz Naczelnikiem Stanisławem Kłosem oraz koleżanki z Kół i Zespołów Śpiewaczych z terenu naszej gminy.
Zaproszeni goście nie szczędzili serdecznych słów, gratulacji i podziękowań w kierunku członkiń koła za ich dwie dekady działalności. Podczas jubileuszu podziękowano także zasłużonej członkini Koła, seniorce 94-letniej Janinie Horodeckiej.
Podczas Wieczoru Kolęd magiczny nastrój Świąt Bożego Narodzenia wprowadziły dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Grzęsce prezentując program artystyczny „Spotkanie przy Żłóbku”. Następnie nastąpił uroczysty moment wspólnej modlitwy, którą poprowadził ksiądz prałat Stanisław Ozga, był opłatek i życzenia. Na wszystkich czekały również tradycyjne, świąteczne potrawy przygotowane przez miejscowe gospodynie.
Ten wyjątkowy wieczór uświetnił koncert Gminnej Orkiestry Dętej z siedzibą w Świętoniowej. Nie zabrakło również wspólnego kolędowania, delegacje z poszczególnych Kół zaprezentowały najpiękniejsze kolędy, pastorałki.