Za nami kolejne „Spotkanie z bajką”. Tym razem 9 grudnia, w poniedziałkowe przedpołudnie, Wójt Gminy Przeworsk Daniel Krawiec, Dyrektorka Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Barbara Oleksiewicz, Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Przeworsk Marta Orzechowska-Haftek, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Łukasz Mróz, odwiedzili trzy Szkoły Podstawowe naszej gminy.
W Chałupkach wspólnie z Dyrektor Danutą Sobalą, w Ujeznej z Dyrektor Magdaleną Sieniawską-Węgrzyn i bibliotekarką z Biblioteki Publicznej Anną Powroźnik-Sową, a w Nowosielcach Dyrektor Renatą Palińską zaprezentowane zostały utwory o zwierzętach. Krótkie wierszowane historyjki w humorystyczny sposób opowiadały o ptakach, rybach i ssakach. W każdej z miejscowości dzieci mogły pochwalić się znajomością wierszy Jana Brzechwy oraz odgadnąć nazwy zwierząt ukryte w zagadkach. Na zakończenie spotkań maluchy otrzymały książeczki o zwierzętach.

Marta Orzechowska-Haftek