Dzisiaj Kościół katolicki obchodzi Święto Ofiarowania Pańskiego, znane powszechnie Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jest to dzień kończący okres Bożego Narodzenia, w którym po raz ostatni możemy śpiewać kolędy. Z tej okazji, w Kościele pw. św. Marii Magdaleny w Nowosielcach, odbył się II Gminny Koncert Kolęd „Idzie Kolęda”.
Wydarzenie rozpoczęła Msza Święta pod przewodnictwem ks. proboszcza Piotra Walasza. W czasie liturgii zgodnie ze starym zwyczajem zostały poświęcone gromnice.
Po wspólnej modlitwie przyszedł czas na wyjątkowy wieczór koncertowy, pełen polskich kolęd i utworów bożonarodzeniowych.
Niepowtarzalny repertuar w klasycznych i nowoczesnych aranżacjach zaprezentował Zespół Wokalno-Instrumentalny „Bella Voce” ze Studziana prowadzony przez Tadeusza Kałamarza, Zespół „Grzęszczaneczki” z Grzęski pod opieką Stanisławy Muchy, Zofia Kalamarz przy akompaniamencie Adama Domki oraz Chór „Veritas” z Nowosielec pod dyrygenturą Tomasza Piątka.
Podczas koncertu wybrzmiały najbardziej znane polskie kolędy.
Wśród wielu klasycznych i bliskich sercu każdego z nas kompozycji, znalazły się także współczesne utwory.
Nie zabrakło również pieśni wywodzących się z wielopokoleniowych tradycji kolędniczych, które, choć piękne, bywają już często zapomniane. Wszystkie zespoły wykazały niesamowity poziom artystyczny i duchową wrażliwość wykonując utwory w taki sposób, że każdy z nich stawał się ekscytującą opowieścią o Bożym Narodzeniu.
Publiczność wysłuchała kilkunastu różnorodnych utworów, zachwycając się umiejętnościami artystów i nagradzając każdy występ gromkimi brawami.
Na zakończenie Koncertu Wójt Gminy Przeworsk Daniel Krawiec oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Przeworsku Justyna Solarz złożyli wyrazy uznania i gratulacje wszystkim wykonawcom. Ciepłe słowa do wszystkich uczestników skierował także Wiceprzewodniczący Powiatu Przeworskiego Paweł Tworek.
Organizatorami tego wspaniałego wydarzenia byli: Wójt Gminy Przeworsk i Gminny Ośrodek Kultury w Przeworsku we współpracy z Parafią pw. św. Marii Magdaleny w Nowosielcach oraz Stowarzyszeniem Przyjaciół Ziemi Nowosieleckiej.