W niedzielę 3 lipca celebrowaliśmy zamiłowanie mieszkańców gminy do kultury fizycznej. Gospodarzem tegorocznego Gminnego Święta Sportu było sołectwo Mirocin.
– Gminne Święto Sportu to impreza, której już nie trzeba specjalnie reklamować, podczas wydarzenia rozgrywane są mecze o „Puchar Wójta Gminy Przeworsk”, biorą w nim udział wszystkie kluby sportowe z naszej Gminy. Mamy ich 7 na ich funkcjonowanie samorząd tylko w tym roku przeznaczył ponad 300 tys. zł, to wkład w budowanie naszej wspólnej małej Ojczyzny, w której sport ma co prawda amatorskie, ale ogromne znaczenie. Nie brakuje też kibiców, miłośników piłki nożnej, którzy przyjeżdżają z całej gminy, by dopingować swój klub. Zawsze też mamy ofertę dla najmłodszych mieszkańców, w tym roku były to konkurencje sportowe z nagrodami, animacje i dmuchany plac zabaw. Chcemy pokazać, że sport to doskonały sposób na zdrowy styl życia, aktywność fizyczna potrafi zastąpić wiele leków, jednak żaden lek nie zastąpi ruchu – mówił Daniel Krawiec, Wójt Gminy Przeworsk – główny organizator wydarzenia.
Przygotowania do rozgrywek o „Puchar Wójta Gminy Przeworsk” rozpoczęły się 26 czerwca, meczami eliminacyjnymi, z których zostały wyłonione drużyny do meczów półfinałowych, które rozegrano w niedzielę na boisku sportowym w Mirocinie. Do finału rozgrywek zakwalifikowały się dwa kluby, LKS „PROMYK” Urzejowice i LKS „START” Mirocin. Z wynikiem 6:0 Puchar Wójta Gminy Przeworsk wywalczył LKS „PROMYK” Urzejowice. Podczas spotkania wyłoniony został także najlepszy zawodnik, którym został Wojciech Kisiel z LKS „START” Mirocin oraz najlepszy: bramkarz Wawrzyniec Hejnosz i strzelec Dawid Bochnak z LKS „PROMYK” Urzejowice.
Sportowych emocji dostarczył wszystkim także mecz towarzyski oldbojów Mirocin i Gminy Przeworsk, który został oficjalnie rozpoczęty przez: Tadeusza Chrzana Posła na Sejm RP, Annę Huk Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, Agnieszkę Bukową – Jedynak Przewodniczącą Rady Powiatu Przeworskiego oraz Teresę Wielgos Zastępcę Wójta Gminy Przeworsk. Mecz zakończył się remisem, dopiero rzuty karne wyłoniły zwycięzcę, którym została drużyna Gminy Przeworsk.
Gminne Święto Sportu to także okazja do podziękowań i gratulacji. Zostały one skierowane głównie do drużyn które w sezonie 2021/2022 wywalczyły awanse. Drużyna LKS „START” Mirocin po 3 latach wywalczyła awans do „A” klasy, a LKS „GORLICZANKA” Gorliczyna po 16 latach awansowała do ligi okręgowej. Gratulujemy!
Za pomoc w organizacji wydarzenia Wójt Gminy Przeworsk oraz Gminny Ośrodek Kultury w Przeworsku dziękują: Sołtysowi Wsi Mirocin Mieczysławowi Jedynakowi, Kołu Gospodyń Wiejskich w Mirocinie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Mirocinie, Ludowemu Klubowi Sportowemu „START” Mirocin oraz Szkole Podstawowej w Mirocinie, Paniom z Przedszkola „Mali Odkrywcy” z Gorliczyny i Urzejowic. Za ufundowanie piłek do konkurencji sportowej rzuty karne, szczególne podziękowania dla Wojciecha Kiszki właściciela firmy MaawSport w Przeworsku.