Po raz VI w Gminie Przeworsk odbyły się Euroregionalne Dni Jakubowe, których celem jest promocja wiedzy na temat Camino de Santiago – Drogi św. Jakuba, jako szlaku pątniczego i pierwszego Europejskiego Szlaku Kulturowego. W pierwszym dniu wydarzenia zaszczyciła nas swoją obecnością Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Elżbieta Witek wraz z parlamentarzystami Bogdanem Rzońcą Posłem do Parlamentu Europejskiego, Tadeuszem Chrzanem Posłem na Sejm RP oraz Radosławem Wiatrem Wicewojewodą Podkarpackim, Starostą Przeworskim Bogusławem Urbanem.
Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych mieszkańców Gminy. Nie lada wyzwaniem był V Jakubowy Rajd Rowerowy, w którym uczestnicy pokonali trasę ponad 40 km zaczynającą się w Grzęsce, a kończącą na mecie w Nowosielcach. Kolejną atrakcją, tym razem dla dzieci do 16 roku życia były biegi po „Muszlę Św. Jakuba” na dystansie 400 m i 800 m.
Muzycznym akcentem sobotniego świętowania były występy artystyczne: Chóru „VERITAS” z Nowosielec oraz solistów z Zespołu wokalno – instrumentalnego „Bella Voce” ze Studziana.
Drugi dzień Euroregionalnych Dni Jakubowych rozpoczęło poranne X Jubileuszowe Niedzielne Pielgrzymowanie.
Grupa pielgrzymujących Podkarpacką Drogą św. Jakuba Via Regia na trasie Przeworsk-Łańcut zatrzymała się przy zabytkowym kościele pw. Św. Marii Magdaleny w Nowosielcach, gdzie historię parafii i kościoła przybliżył ksiądz proboszcz Piotr Walasz. Na pątników czekał również przygotowany przez miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich poczęstunek.
Następnym punktem była uroczysta msza św. z udziałem przedstawicieli grupy rekonstrukcyjnej Kosynierów z Ujeznej oraz pielgrzymów. Oprawę muzyczną dodatkowo zapewnił chór Veritas z Nowosielec pod dyrygenturą Tomasza Piątka. Po zakończonej mszy nastąpiło złożenie kwiatów pod Kopcem Wójta Michała Pyrza oraz oddanie salwy honorowej.
Tak oto VI Euroregionalne Dni Jakubowe dobiegły końca. Nie sposób w tym miejscu wymienić wszystkich, którzy przyczynili się do zrealizowania tego wyjątkowego dwudniowego wydarzenia. Dlatego wyrażamy ogromną wdzięczność i uznanie za zaangażowanie oraz pomoc w organizację uroczystości KAŻDEMU kto miał nawet najmniejszy wkład.
DZIĘKUJEMY za okazane serce i za to, że byliście z nami.