Impreza od pierwszej edycji cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Udział w niej biorą nie tylko całe rodziny z terenu Gminy Przeworsk, ale też sporo gości z sąsiednich miejscowości.
W tej otwartej, plenerowej i rodzinnej imprezie o charakterze sportowo – rekreacyjnym wzięło udział blisko 100 dzieci wraz z opiekunami. W tym roku rajd odbył się w Chałupkach. Miłośnicy jazdy na dwóch kółkach mieli do pokonania dwie trasy do wyboru: pierwsza 3 km oraz druga 5,5 km. Oba dystanse pokonał z uczestnikami Wójt Gminy Przeworsk Daniel Krawiec.
Na mecie na zawodników czekały gorąca kiełbaska i zimne napoje. Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom, medal oraz plecak. Następnie dzieci brały udział w konkurencjach sportowych zorganizowanych przez pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przeworsku. Przeciąganie liny, skoczki oraz skoki w workach to zmagania, w których dzieci chętnie uczestniczyły.
Organizatorami Rajdu Małych Rowerków byli: Wójt Gminy Przeworsk, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Przeworsku oraz Gminny Ośrodek Kultury w Przeworsku. Szczególne podziękowania kierujemy do Sponsora Mieczysława Słomy z Rozborza za wsparcie rzeczowe w formie drożdżówek oraz soków.
Dziękujemy za zabezpieczenie tras rajdu Komendzie Powiatowej Policji w Przeworsku, OSP Chałupki, OSP Ujezna, OSP Rozbórz, OSP Mirocin oraz OSP Gorliczyna. Za przygotowanie poczęstunku słowa wdzięczności składamy Centrum Integracji Społecznej w Chałupkach oraz Kołu Gospodyń Wiejskich w Chałupkach. Dziękujemy również Panu Pawłowi Schererowi za przewodnictwo w obu trasach rajdu oraz Zakładowi Gospodarki Komunalnej przy Gminie Przeworsk za wsparcie techniczne.
Wydarzenie poprowadził Marek Grzesik.