21 stycznia w Gorliczynie odbył się Gminny Wieczór Kolęd przygotowany przez Wójta Gminy Przeworsk Daniela Krawca, Gminny Ośrodek Kultury oraz Koło Gospodyń Wiejskich nr 1 w Gorliczynie.
Był to wieczór rodzinny, ciepły i mamy nadzieję, że niezapomniany. Zgromadzeni włączyli się do wspólnego śpiewu, podkreślając tym samym radość z narodzin Zbawiciela i podtrzymując tradycję kolędowania. W tym roku KGW I przygotowało przepiękne Jasełka. Na scenie zaprezentował się także miejscowy Zespół Śpiewaczy „Cantus”, w repertuarze którego znalazły się kolędy i pastorałki. Śpiewaliśmy z radością, a że polskie kolędy zna każdy, więc śpiew był głośny i ochoczy. Podczas wydarzenia nie zabrakło także wspólnej modlitwy, łamania się opłatkiem.
W kolędowaniu uczestniczyły wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy, Radni, Sołtysi, jak również zaproszeni goście m.in.: ks. Jakub Sieniawski, Tadeusz Chrzan Poseł na Sejm RP, Jan Śliwa Sekretarz Starostwa Powiatowego w Przeworsku, Anna Świderska-Ciupa Kierownik KRUS w Przeworsku, Szymon Gruszka Kierownik ARIMR w Przeworsku, Stanisław Machniak Kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Przeworsku, Edyta Pytko Dyrektor Biura MOF Przeworsk-Jarosław.
Dopełnieniem wieczoru była kolacja, rozmowy i wspomnienia z poprzednich spotkań z kolędą oraz podziękowania złożone na ręce osób, które okazały swoje wsparcie i pomoc w organizacji Gminnego Wieczoru Kolęd.
Z całego serca pragniemy podziękować za piękny dla nas wieczór, za pielęgnowanie z nami polskiego zwyczaju kolędowania.