Okazji do świętowania w ubiegły weekend było wiele. Dzień Kobiet, zbliżający się Dzień Mężczyzn oraz Dzień Sołtysa stanowiły doskonały motyw do wspólnego spotkania.
Głównymi bohaterkami sobotniego wydarzenia były Panie – mieszkanki Gminy Przeworsk ze wszystkich sołectw, w tym radne, sołtyski, przedstawicielki kół gospodyń wiejskich oraz Panowie – radni, sołtysi, przedstawiciele OSP, LKS i organizacji działających na terenie Gminy Przeworsk. W uroczystości uczestniczyli także przedstawiciele oświaty.
Wydarzenie otworzył Wójt Gminy Przeworsk Daniel Krawiec wraz z Dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Przeworsku Justyną Solarz.
W okolicznościowym wystąpieniu Gospodarz Gminy podkreślił doniosłą i niezwykle ważną rolę kobiet, składając jednocześnie moc ciepłych i miłych życzeń.
Wszystkim obecnym w Wiejskim Domu Kultury w Świętoniowej Panom najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności, pogody ducha oraz sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym złożyła Zastępca Wójta Gminy Przeworsk Teresa Wielgos. Ale to nie wszystko. Każda z Pań uczestniczących w uroczystości otrzymała symboliczny goździk. Wręczali je przedstawiciele męskiej części samorządu Gminy Przeworsk i samorządu Powiatu Przeworskiego, podczas gdy panowie z rąk Zastępcy Wójta oraz kierowników jednostek organizacyjnych Urzędu Gminy zostali obdarowani słodkim upominkiem. W tym wyjątkowym dniu symboliczne prezenty otrzymali również Sołtysi.
Po części oficjalnej przyszedł czas na część artystyczną. Zespół wokalno-instrumentalny „Bella Voce” ze Studziana pod przewodnictwem Tadeusza Kałamarza wraz z Waldemarem Wilkiem swoim słowno-muzycznym koncertem zatytułowanym „Ona i On – wędrówka serc” wprowadził wszystkich zgromadzonych w doskonały nastrój.
Dopełnieniem uroczystości był muzyczny upominek w wykonaniu dr. Leszka Kamińskiego. Rozkołysane, pełne słońca ballady zachwyciły wszystkich i stworzyły niezapomniany klimat.
To był cudowny wieczór w gronie naszej małej, ale wyjątkowej społeczności.
Fot. M. Curzytek